Otázky a odpovědi

 1. Musím platit další poplatky kromě vytvoření virtuální prohlídky?
 2. Jsou vytvořené panoramatické fotografie mým vlastnictvím?
 3. Dá se vytvořená prohlídka vložit na moji webovou stránku?
 4. Uvidí prohlídku bez problémů všichni návštěvníci mojí webové stránky?
 5. Jak je zálohovaná prohlídka pro případ, že bych ji omylem vymazal?
 6. Kolik místa zabírají prohlídky na internetovém serveru, kde jsou uložené?
 7. Kdy a jak zaplatím za virtuální prohlídku?
 8. Jak dlouho trvá vytvoření virtuální prohlídky?
 9. Proč je Vaše cena nižší oproti konkurenci?
 10. Co je virtuální prohlídka?
 11. V čem se odlišujete od konkurence?

1.) Musím platit další poplatky kromě vytvoření virtuální prohlídky?
Neúčtujeme žádné další poplatky za provoz virtuální prohlídky. Platíte jen za vytvoření a cenu si snadno spočítáte sami v našem ceníku. Placený je pouze hosting, tedy umístění prohlídky na našem serveru.

2.) Jsou vytvořené panoramatické fotografie mým vlastnictvím?
Ano, jsou a kromě verze virtuální prohlídky na webové stránce od nás obdržíte i zdrojové fotografie, které můžete používat bez omezení.

3.) Dá se vytvořená prohlídka vložit na moji webovou stránku?
Virtuální prohlídka se dá bez problémů implementovat na Vaše stránky, když máte na zaplaceném webhostingu dostatek místa na uložení výsledných panoramat. Běžné panoramatické fotografie nepřesáhnou kapacitu pár desítek megabajtů prostoru, které v dnešní době poskytuje většina webhostingových firem na internetu za příznivé ceny.

4.) Uvidí prohlídku bez problémů všichni návštěvníci mojí webové stránky?
Na zobrazovaní virtuální prohlídky využíváme formát html5, vhodný pro PC i mobilní zařízení.

5.) Jak je zálohovaná prohlídka pro případ, že bych ji omylem vymazal?
Vytvořenou virtuální prohlídku obdržíte od nás jako odkaz ke stažení z internetového úložiště dat. Všechny prohlídky jsou u nás bezpečně archivovány a na požádání Vám je můžeme bezplatně zaslat.

6.) Kolik místa zabírají prohlídky na internetovém serveru, kde jsou uložené?
Jedna panoramatická fotografie zabere přibližně 5 až 7 MB místa, což není moc vzhledem na poskytovanou velikost prostoru při webhostingu.

7.) Kdy a jak zaplatím za virtuální prohlídku?
Zákazník platí až v momentě, kdy vidí na naší stránce výsledek, který mu odprezentujeme a je s ním spokojený. Po potvrzení provedení a ceny zašleme mailem fakturu, a po zaplacení faktury zašleme odkaz na uložiště dat, odku si stáhne soubory prohlídky včetně nápovědy, jak prohlídku vložit na webovou stránku.

8.) Jak dlouho trvá vytvoření virtuální prohlídky?
Po pořízení panoramatických fotografií na místě (dle připravenosti interiérů cca 10 min/interiér) zpracujeme celou prohlídku max. do 7 dnů.

9.) Proč je Vaše cena nižší oproti konkurenci?
Zákazník neplatí žádné licenční a provozní poplatky. Využíváme profesionální foto techniku, která podstatně zkrátí čas ztrávený fotografováním, takže dokážeme vytvořit panoramatickou fotografii poměrně rychle a bez dodatečných zásahů. Jednotlivé kroky máme zautomatizované, což také přispívá k rychlosti a tedy i nižší výsledné ceně.

10.) Co je virtuální prohlídka?
Virtuální prohlídka je ideálním nástrojem, jak odprezentovat nějaký prostor či místnost takovou formou, aby zájemce či návštěvník mohl interaktivně zasahovat do celkového pohledu a měl pocit, že na daném místě skutečně stojí on sám. Slouží k zobrazení prostoru a vybavení zobrazovaného prostoru.

11.) V čem se odlišujete od konkurence?
Naše sférické panoramativké pohledy jsou kompletní, včetně vykreslené podstavy a nadhlavníku (stropu). Žádné stálé poplatky za používání, jednorázová platba dokončení prohlídky, prohlídka se stane majetkem klienta, jednotlivé pohledy jsou vzájemně propojeny a jejich prohlížení upraveno, časové přizpůsobení se klientovi, profesionální foto technika. Velmi jednoduchá je aktualizace prohlídky (doplnění nebo změna scén).

Google Street View neumožňuje přidávat interaktivní prvky, jako jsou texty, obrázky, videa, nebo mluvený komentář. Na rozdíl od klasické virtuální prohlídky se Google Street View procházka fotí podrobněji, z více stanovišt, které jsou od sebe vzdáleny cca 1 až 5 metrů a lze v ní postupně procházet po určité dráze, jednotlivé panoramatické záběry se fotografují specielně pro Google, zpracovává je automat, podstava je rozmazaná. Street View procházka je umístěna a provozována na serverech Google.

Matterport je v podstatě 3D scan, je schopen vytvořit 3D model celé budovy, ale je dražší, obtížně upravitelný, a může být bezpečnostním rizikem. Také podstava a nadhlavník (strop) je rozmazaný. Musí být provozována na serveru dodavatele a fyzicky soubory prohlídky nevlastníte.